Solárny kolektor

Výroba energie tradičnými metódami je nielen veľmi nákladná, ale aj znečisťuje a ničí prírodu. Ale svet je čistá energia! Nemáme inú možnosť, ako ju zhromažďovať a dať do našich služieb. Neverili by ste, koľko čistej energie príroda ponúka!

Tí, ktorí sa radi odpútajú od mestských, civilizovaných životných podmienok, presýtených všetkými zázrakmi techniky, a vychutnávajú si divoký život pri vode a kempovanie, tiež potrebujú energiu.

Na osvetlenie apoužívanie niektorých základných komfortných zariadení je potrebná elektrina, a tú nie je ľahké zabezpečiť na vode alebo uprostred lesa.< span>Batérie z lodí a karavanov môžu zásobovať zariadenia elektrickou energiou, ale aj tieto batérie je potrebné skôr či neskôr dobiť.
< span>
T< span>o je samozrejme možné naštartovaním motora vozidla len za účelom nabíjania alebo z generátora. To si vyžaduje palivo, ktoré je potrebné prepravovať a skladovať, čo je nákladné a často ťažko riešiteľné.

Nehovoriac o tom, že dym z motorov je veľmi škodlivý pre životné prostredie.Najrozumnejším a najvýhodnejším riešením je použitie solárnych panelov. Solárny článok je zariadenie na báze kremíka, ktoré dokáže vyrábať elektrickú energiu zo slnečných lúčov. A môžete ho použiť na nabíjanie batérií. Toto riešenie si nevyžaduje nič iné ako správne dimenzovaný a navrhnutý systém solárnych panelov a slnečné svetlo. Moderné solárne systémy dokážu vyrábať elektrinu nielen za jasného slnečného počasia, ale aj počas zamračených, zamračených dní

_x000D_.

Solarmodule

Veľmi jednoduché:Solárny panel vyrába elektrickú energiu skôr, ako zasvieti slnko, a nabíja batériu. Spravidla musí byť súčasťou regulátor nabíjania, ktorý chráni batériu pred prebíjaním. Elektrickú energiu uloženú v batérii možno kedykoľvek použiť na prevádzku osvetlenia a iných elektrických spotrebičov (napr. televízora, rádia, počítača atď.). Ak elektrické spotrebiče pracujú so sieťovým napätím 230 V, môžu sa používať aj na lodi alebo v karavane.V tomto prípade sa musí použiť tzv. menič, ktorý mení 12 V jednosmerné napätie z batérie na striedavý prúd 230 V. alt=""Solárne moduly pre lode"" src=""https://shop.

unas .hu/shop_ordered /17496/pic/napelem2.jpg"" style=""display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;"" width=""600"" height=""231"" caption=""false"" /> AKÝSOLÁRNY PANEL MÁME POUŽÍVAŤ?< /strong>
Pevné solárne panely sú zabudované do hliníkového rámu a musia byť pripevnené k lodi alebo karavanu pomocou nosnej konštrukcie.
Na rovnom povrchu, na ktorý nikto nemôže stúpiť a ktorý je zároveň vystavený slnečnému žiareniu. Na lodiach sa zvyčajne používajúflexibilné solárne panely, ktoré sú nielen vodotesné, ale často aj odolné voči šliapaniu a slanej morskej vode. Môžu sa inštalovať na zakrivené povrchy a na miesta, kde na ne určite niekto stúpi. Výkon a veľkosť solárnych panelov sú zvyčajne priamo úmerné - čím väčší výkon, tým väčšia plocha. Pri výbere správneho systému je preto dôležité zohľadniť nielen spotrebu energie elektrických spotrebičov, ktoré sa majú používať, ale aj plochu, ktorá je k dispozícii na inštaláciu solárnych modulov na vozidle.Spojením viacerých menších solárnych článkov možno vytvoriť systém s vyšším výkonom. alt="""" src=""http://www.trinexus.hu/upload/images/napelem3.jpg"" style =""display:

Trinexus Aqua ponúka výrobky, ktoré obsahujú všetky potrebné prvky a inštalačný materiál potrebný na inštaláciu solárneho systému. " "Block; margin-left: auto; margin-right: auto;"" /> AKOINŠTALOVAŤ?V súpravách nájdete všetky potrebné komponenty. S minimálnymi elektrotechnickými znalosťami a šikovnými rukami si môžete solárny panel nainštalovať aj sami doma, nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje. (Ak máte čo i len najmenšie pochybnosti, poraďte sa s odborníkom!)